Janod hračky

Hráme sa na … Rolové hry ako dôležitá súčasť detského vývoja.Role play hry sú dôležité pre rozvoj fantázie aj pre spoznávanie sveta okolo nás. Ak sa Vášmu dieťatku nechce príliš hovoriť, rolové hry sú ideálny spôsob, ako im rozviazať jazyk. Hra rozvíja fantáziu a kreativitu detičiek. U nás nájdete rozličné hry na profesie, ktoré im verne približujú svet dospelých a rozvíjajú ich predstavivosť. Pri rolových hrách sú deti nútené sa rozprávať, prihovárať sa, spievať, opravovať, liečiť, atď. Vďaka tomu si precvičujú slovnú zásobu, učia sa tvoriť rozvité vety, otázky, časovať slovesá a používať rôzne osoby, tvary a  teda celkovo rozvíjať slovnú zásobu. 
Všimli ste si, že Vaše deti rady napodobňujú všetko to, čo robíte aj Vy? Deti sa môžu zahrať na muzikantov, kuchárov, predavačov v obchode, zachraňovať životy bábik a macíkov s detskými lekárskymi kufríkmi, založiť si vlastný kozmetický salón, postarať sa o celú domácnosť alebo záhradu, prípadne majstrovať v dielni.

Hráme sa na kuchárku, kuchára

Máte doma malú gazdinku alebo malého šéfkuchára zaobstarajte deťom ich vlastnú kuchynku. Deti tak môžu pripraviť a uvariť chutné jedlo pre svoju rodinu alebo svojich priateľov, rovnako ako mama alebo otec. Drevená kuchynka pre deti je skvelým doplnkom do každej detskej izbičky. Malí šéfkuchári môžu variť večeru na varnej doske, piecť koláčik v rúre, odkladať riady do drezu a vstavanej skrinky a učiť sa tak ako udržiavať poriadok.


Detská drevená kuchynka My Style Janod prírodná s 2 druhmi nálepiek pre vlastný dizajn
http://hracky-janod.sk/produkt/detska-drevena-kuchynka-my-style-janod-prirodna-s-2-druhmi-nalepiek-pre-vlastny-dizajn/

Hráme sa na majstra remeselníka – domáci kutil

Aj vy máte doma malého kutila a majstra remeselníka v jednom, ktorý rád všetko montuje a opravuje? Nechajte svoje dieťa skrutkovať, majstrovať a tvoriť. Detské náradie a dieľna je krásna a ideálna hračka pre malých chlapcov. Tieto drevené hračky rozvíjajú nielen motoriku a zručnosť detí, ale aj fantáziu a predstavivosť ich jedinečný dizajn, realistické prevedenie a pútavé farby zaručia, že sa s ňou rád zahrá každý malý chlapček.


Drevená detská dielňa a náradie 40 ks BricoKids Janod od 3 rokov
http://hracky-janod.sk/produkt/drevena-detska-dielna-a-naradie-40-ks-bricokids-janod-od-3-rokov/

Hráme sa na mamičku

Každé dievčatko túži byť ako jeho mamička a s láskou sa bude starať o svoju obľúbenú bábiku. Najmä dievčatká sa náramne rady starajú o svoje bábiky a predstierajú, že je to ich bábätko, ktoré, ako vzorné mamičky, musia nakŕmiť, obliecť, učesať, uspať, prebaliť, vziať na prechádzku v kočíku, Ďalší dôležitý krok je vybrať správnu bábiku, takú s ktorou sa dievčatko stotožní a nájde v nej svojho dôverníka a najlepšieho spoločníka.


Drevený kočík pre bábiky Mademoiselle Janod ružový s perinkou pre deti od 1 roka
http://hracky-janod.sk/produkt/dreveny-kocik-mademoiselle-janod/

Hráme sa na kozmetičku a kaderníčku

Zvykne sa Vaša ratolesť parádiť spolu s Vami a pozorovať Vás pri skrášľovaní a vytváraní účesu. Pre malé parádnice je vhodný kozmetický stolík, kde Vás Vaše dievčatko môže pri hre napodobnovať a zaraz máte doma kozmetický salón a kaderníctvo zároveň. Toaletný stolík je originálna hračka pre malé parádnice a vďaka nemu zažije Vaše dievčatko množstvo zábavy a strávi hodiny hraním a vytváraním si vlastných príbehov a Vaše dievčatko sa nachvíľu bude cítiť ako naozajstná princezná pri pohľade do zrkadla. Kozmetický stolík je originálna hračka na rozvoj detskej fantázie a predstavivosti.


Kozmetický stolík pre deti Janod s príslušenstvom 10 ks
http://hracky-janod.sk/produkt/kozmeticky-stolik-pre-deti-janod-s-prislusenstvom-10-ks/

Hráme sa na požiarnika

Máte doma malého požiarnika? Doprajte mu jedinečný hravý zážitok! Horííííí!!! Dostaňte sa čo najrýchlejšie na miesto požiaru a dostaňte ho, čo najrýchlejšie pod kontrolu! Poskladaj, zaparkuj, pristaň s vrtuľníkom a buď pripravený na poplach! S krásnou drevenou požiarnou stanicou, postavičkami požiarnikov a požiarnickým autom si deti užijú hodiny zábavy.   


Drevená požiarna stanica a garáž Story Janod poschodová s 10 doplnkami
http://hracky-janod.sk/produkt/drevena-poziarna-stanica-a-garaz-story-janod-j05717/

Hráme sa na rodinu

Takmer všetky dievčatá sa rady hrajú na mamičku a rodinu, domček je tak nápaditou a interaktívnou zábavnou hračkou, takže Vaše dieťa sa tejto hre bude venovať hodiny a hodiny. Hra s figúrkami v domčeku podporuje rozprávanie, predstavivosť a hranie rolí. Deti si vytvárajú vlastné príbehy, o vzťahoch v rodine, opakujú rozhovory medzi členmi rodiny a tiež napodobnňujú situácie z reálneho života, ide najmä o klasické hry s bábikami a postavičkami, reproduciu zážitkov zo škôlky a školy alebo o zážitky s rodinou zo situácií každodenného života.


Drevený domček pre bábiky Barbie Happy Day Janod 12 ks nábytku
http://hracky-janod.sk/produkt/dreveny-domcek-pre-babiky-barbie-happy-day-janod-12-ks-nabytku/

Hráme sa na pani učiteľku, učiteľa

Dieťa sa vďaka tabuli môže priblížiť svetu dospelých, keď sa bude hrať na rôzne povolania, pri ktorých sa používa tabuľa. Napríklad sa jedná o povolanie učiteľka, učiteľ alebo profesor. Jednoducho, drevená magnetická tabuľa nesmie chýbať v detskej izbe žiadneho dieťaťa, pokiaľ chcete, aby sa nikdy nenudilo a aby sa rozvíjala jeho predstavivosť. Magnetická tabuľa je skvelým pomocníkom pri učení sa abecedy, tlačených alebo písaných písmen.


Magnetická mapa sveta Janod na zavesenie anglická verzia od 5 rokov puzzle 92 magnetov
http://hracky-janod.sk/produkt/magneticka-mapa-svet-janod/

Hráme sa na železničiara

Vymyslite si vlastný príbeh s vláčikom. Drevené detské vláčiky s koľajnicami sú originálne hračky na rozvoj detskej fantázie a predstavivosti. To potrebuje každý chlapec, ktorý sníva o tom, že sa stane raz rušňovodičom alebo mechanikom. Jednoducho navrhnutá hračka podporuje kreativitu dieťaťa a tak si s ňou užije určite množstvo zábavy.


Drevený magnetický vláčik Farma Story Janod s kravičkou od 2 rokov

Hráme sa na lekára, lekárku

Máte doma malého doktora, ktorý zachraňuje životy, lieči a vyšetruje všetky svoje bábiky alebo obľúbené hračky. Je čas vyjsť v ústrety jeho záujmu o toto krásne a zaslúžené povolanie a zaobstarať lekársky kufrík. Lekársky kufrík obsahuje všetko, čo malý lekár bude potrebovať a dieťatko si môže doma otvoriť vlastnú ambulanciu. Hra rozvíja fantáziu a kreativitu detičiek. 


Drevený lekársky kufrík pre deti Doktor Janod s 10 doplnkami od 3-8 rokov
http://hracky-janod.sk/produkt/dreveny-lekarsky-kufrik-janod-j06513/

Hráme sa na predavačku, predavača

Hra na predavačov pomáha rozvíjať aj jemnú motoriku, ale teda hlavne fantáziu a kreativitu. Deti si vymýšľajú rôzne príbehy a scenáre, ako sa môžu stať predavačom na trhu v meste, v obchodnom centre alebo kdekoľvek inde. Pomôžme deťom podporiť ich sebavedomie pri hre na predavačov alebo na samotných manažérov obchodu. Deti sa zároveň môžu učiť o zdravom životnom štýle, keďže v obchodíku predávajú aj ovocie a zeleninu . A zdravý životný štýl si budú pestovať, predpokladáme, že aj naďalej až do dospelosti.


Drevený obchod pre deti Janod s pokladňou váhovou ovocím a zeleninou
http://hracky-janod.sk/produkt/dreveny-obchod-green-market-janod/

Hráme sa na záhradníka

Deti by mali tráviť čo najviac času vonku, na záhrade ako z hľadiska zábavy, tak aj z hľadiska rozvoja. Deti sa pri hraní vonku výborne zabavia a taktiež si zlepšujú svoju kondíciu a najmä budujú imunitu. Záhrada by mala byť pre dieťa prostredím, kde dokážu získať veľa praktických skúseností a k tomu všetkému najmä na čerstvom vzduchu.


Detské záhradné náradie sada Janod krhla rukavice hrable lopatka
http://hracky-janod.sk/produkt/detske-zahradne-naradie-sada-janod-j03187/

X