Janod hračky

#04 Janod hračky pre deti – tipy na apríl

Je tu ďalší mesiac v roku a tak sme si opäť pre vás pripravili niekoľko vybraných tipov hračiek pre deti od francúzskeho výrobcu Janod. Veríme, že aj tentokrát sme sa trafili výberom a zároveň ukázali aj niečo nové, čo ste doteraz ešte nepostrehli.

Magnetické hračky

Magnetické hračky pre deti rozvíjajú predstavivosť a jemnú motoriku. Deti môžu na magnetický podklad prikladať dieliky a vytvárať tak rôzne obrazy. Magnetické hračky neobyčajne rozvíjajú detskú fantáziu, keďže sa z nich dá poskladať prakticky čokoľvek. Navyše možno všetky magnetické dieliky spolu kombinovať, čo rozširuje možnosti obrázkov, áut, postavičiek, zvieratiek alebo slov, ktoré sa dajú z magnetov poskladať.

Magnetická kniha skladačka Magnetibook od 3 rokov

Magnetická skladačka v tvare knihy s pestrofarebným a zaujímavým dizajnom, ktorým nepohrdne ani jedno zvedavé dieťa. Kniha a skladačka v jednom je dokonalým pomocníkom pre malých zvedavcov v oblastiach módy, automobilov, origami, zvieratiek alebo sa s magnetickými knihami môžete učiť cudzie jazyky, či čas a hodiny.
Magnetické knihy Magnetibook Janod sú dostupné v niekoľkých rôznych motívoch: Dopravné prostriedky, Ročné obdobia, Zvieratká, Obliekanie dievčatá, Obliekanie chlapci, Zábavné tváre dievčatá, Zábavné tváre chlapci, Princezné, Hodiny a čas, Moduloform Tvary – Origami a Abeceda anglická.
Zabavte vaše deti skladaním obrázkov z magnetických dielikov podľa predlohy. Dieťa napríklad vyberá rôzne oblečenie pre dievčatko z knihy, najskôr podľa predlohy a potom podľa vlastnej fantázie.
Praktické balenie zabezpečí, že hračka sa dá pohodlne prenášať, deti sa s ňou zabavia nielen doma, ale aj na dlhých cestách. Magnetická kniha pre deti je krásna nadčasová hračka pre každé dieťa, ktorá sa bude páčiť niekoľkým generáciám, vyrobená z kvalitných materiálov a zdravotne neškodných farieb.

Magnetická hra Terč a šípky od 4 rokov

Magnetická hra Terč a šípky pre deti je skvelou zábavou aj pre rodičov. Cieľom hry je zhromaždiť čo najviac bodov v troch hodoch. Hráč, ktorý nahrá najviac bodov vyhrá. V peknom balení, vhodné ako darček. Táto hra trénuje koncentráciu, strategické myslenie a zručnosť. Magnetický terč je dostupný v troch motívoch Cirkus, Príšerky a Záhrada.
Balenie obsahuje: 6 ks šípok, obojstranný závesný terč

Drevené pexeso na senzorické vnímanie a priraďovanie od 3 rokov

21 drevených kusov, jedna bavlnená taška a 5 hracích kariet. Dajte ruku do tašky a skúste byť prvý, kto nájde 4 kusy uvedené na hernej karte, len s použitím vášho hmatu! Vyhráva hráč, ktorý zaplní svoju kartičku najrýchlejšie. Ale pozor na “trik”! Hráč, ktorý vyberie kosť, musí vrátiť všetky kúsky, ktoré už získal do vrecka.
Variant pre batoľatá: Malé detičky si môžu karty s obrázkami položiť pred seba a spomedzi tvarov vybrať a správne priradiť – tvar položiť na správne miesto na kartičke. Ideálna hra pre rozvoj hmatu vášho dieťaťa a jemných motorických schopností. S týmto dreveným pexesom sa zabavia všetky deti, samé, ale aj spoločne.

Drevené kuchynky pre deti

Už sa to nesie – večera pripravená vašou malou kuchárkou či kuchárikom sa môže servírovať! Detičky môžu pripraviť chutné jedlá pre svojich rodičov, kamarátov a stať sa tak Malým Šéfkuchárom!
Malí kuchári môžu variť večeru na varnej doske, piecť koláčik v rúre, odkladať riady do skrinky a učiť sa tak ako udržiavať poriadok. Na bočnej strane kuchyniek je otvor, vďaka ktorému je možné kuchynku jednoducho preniesť. Dieťa rozvíja svoju kreativitu vymýšľaním receptov. Dobrú chuť!!

Veľká drevená kuchynka Happy Day žlto-zelená od 3 rokov

Veľká drevená kuchynka Happy Day Janod je skvelým darčekom pre dievčatká a chlapcov od 3 do 8 rokov. Hra s detskou kuchynkou Janod podporuje rozvoj sociálnych zručností a jej krásny dizajn rozvíja detskú fantáziu a kreativitu. Kuchynka Happy Day Janod je vybavená mikrovlnkou, varnou doskou, drezom a rúrou. Vstavanou súčasťou kuchynky je aj polička, ktorú môžu malé kuchárky použiť na koreniny a ďalšie potraviny. Súčasťou kuchynky sú aj hodiny, vešiak na varešky a otváracia skrinka v spodnej časti. Varná doska aj rúra svietia a vydávajú zvuky ako v naozajstnej kuchynke. Nájdete tu aj ďalšie doplnky, ako sú sitko, hrniec, obracačka, chňapka, cestoviny, hrášok a mlieko v papierových krabičkách.

Detská drevená kuchynka My Style prírodná od 3 rokov

Štýlová drevená kuchynka My Style Janod je skvelá kuchynka z dreva s otočnými gombíkmi a nadčasovým dizajnom. Je vyrobená v kombinácii prírodnej a bielej farby. Tieto neutrálne farby si môže každý šéfkuchár dotvoriť podľa seba priloženými nálepkami v dvoch dizajnoch, ktoré sú súčasťou balenia. Vstavanou súčasťou kuchynky sú dve poličky na odkladanie potravín, vešiak na varešky, drez, varná doska, rúra a otváracia skrinka. Rúra na pečenie je realistický doplnok, ktorý ocení každá kuchárka/kuchár. Praktickými súčasťami kuchynky sú aj poličky na odkladanie potravín alebo na skrášlenie kuchynky kvietkami či hračkami.
Drevená kuchynka obsahuje aj dva otočné gombíky, ktoré vydávajú rapkajúci zvuk a tak sa deti cítia ako v naozajstnej kuchynke. Drevená kuchynka pre deti v prírodnej farbe je skvelým doplnkom do každej detskej izbičky.

Drevená kuchynka Macaron sivo-ružová od 3 rokov

Veľká drevená kuchynka Macaron Janod je skvelá kuchynka z dreva s otočnými gombíkmi a nadčasovým dizajnom. Rovnako ako skutočná kuchyňa, má aj dva otočné gombíky so zvukovými efektmi na zapnutie dvoch indukčných varičov a rúry. Vstavanou súčasťou kuchynky pre deti sú dve poličky na odkladanie potravín, hodiny, vešiak na varešky, drez, varná doska, rúra a otváracia skrinka. Spolu s kuchynkou nájdete v balení aj 5 doplnkov: hrniec, žufanka, obracačka, cukor a hrášok v papierovej krabičke. Rúra na pečenie je realistický doplnok, ktorý ocení každá kuchárka.Drevená kuchynka pre deti v nádhernej ružovo-šedej farbe je skvelým doplnkom do každej detskej izbičky.

Novinky roku 2020

Ako každý rok, aj v roku 2020 si pre vás značka Janod pripravila mnoho úžasných noviniek, ktoré postupne prichádzajú na náš trh. Ktorými sa môžete potešiť už v apríli?

Drevené obrázkové kocky Zvieratká od 1 roka

Kocky so zvieratkami, z ktorých budú mať radosť deti aj rodičia. Šesť kociek, z ktorých si môže dieťa postaviť obrázok obľúbeného zvieratka, už je iba na vás čo si vyberiete, veselý zajko, malý vtáčik alebo prefíkaná líška, o zábavu máte všetci postarané. A keď Vás prestane baviť skladanie obrázkov, z kociek sa dá postaviť aj veža, alebo garáž či domček. Detskej fantázii sa medze nekladú. Moje prvé kocky – Zvieratká a mláďatká z lesa je zábavná hra zo 6 drevených kociek, z ktorých si môžete vytvoriť 6 portrétov lesných zvieratiek (líška, lasica, zajac, vtáčik, medvedík). Viete ako tieto zvieratká vyzerajú? Dokážete ich z jednotlivých kociek poskladať? Kocky sú skvelým prvým narodeninovým darčekom pre vaše najmenšie ratolesti! Kocky sú dodávané s originálnym a praktickým dreveným rámikom, ktorý slúži ako rámik na skladanie obrázkov.

Kreatívna sada Jednorožec farebný piesok s trblietkami od 7 rokov

Kreatívna sada s farebnými pieskami pre deti od 7 rokov obsahuje 3 kartičky krásnych jednorožcov, ktoré treba dozdobiť, dolepiť farebnými pieskami v dvoch farbách, v balení nájdete aj špachtličku, ktorá slúži na odkrývanie lepiacej plochy, na ktorú sa potom nanášajú farebné piesky.
Kreatívne sady Janod Atelier sú určené na tvorenie, podporu zručnosti, fantázie a predstavivosti u detí v rôznom veku. Kreatívne hračky pre deti nezaberajú veľa miesta, sú vhodné na cesty aj na doma, v zdraví aj chorobe a zabavia deti na dlhé hodiny. Tvorenie rôznymi technikami podporuje sústredenie a koncentráciu, prirodzené skúmanie aj výtvarné schopnosti. Pri tejto tvorivej hre si deti rozvíjajú jemnú motoriku, trpezlivosť a zmysel pre detail.

Drevená pokladnička na peniaze pre deti od 3 rokov

Štýlová drevená pokladnička pre deti na prvé usporené peniažky. Navyše vďaka magnetickému uzáveru ju netreba rozbíjať, ved by jej bola škoda, no nie??!! Táto drevená pokladnička bude skvelým pomocníkom pri prvom šetrení peňazí u najmenších detí. Pokladnička pre deti je v tvare dvoch zvieratiek: roztomilého bieleho zajačika alebo veselého ružového prasiatka. Veríme, že práve tieto dve veselé zvieratká sa budú deťom páčiť a budú z nich mať veľkú radosť. Táto drevená pokladnička je nádherne dizajnovo spracovaná, preto bude tiež skvelým doplnkom do interiéru detských izbičiek.

Hračky do záhrady a na von

Všetky deti by mali tráviť čo najviac času na čerstvom vzduchu ako z dôvodu zábavy, tak aj kvôli rozvoju a praktickým skúsenostiam. Ako však záujem u detí o vonkajšie aktivity podporiť? Upriamime pozornosť na skvelé hračky, ktoré nikdy neomrzia, s ktorými si deti spestria dni na vzduchu. Deti sa pri hraní vonku a na záhrade výborne zabavia a taktiež si zlepšujú svoju kondíciu a najmä budujú imunitu. Záhrada by mala byť pre dieťa prostredím, kde dokážu získať veľa praktických skúseností a k tomu všetkému sú najmä na čerstvom vzduchu.

Záhradné náradie sada od 3 rokov

Trávite s vašimi deťmi veľa času vonku? Alebo hľadáte spôsob ako ratolesti povzbudiť k hre na čerstvom vzduchu? Skúste im zadovážiť detské pracovné rukavice, krhlu, hrable a lopatku, ktoré záhradná sada obsahuje a uvidíte ich nadšenie. Deti milujú striedať aktivity a možnosť skúšať stále niečo nové je pre nich lákavé. Záhradná sada štyroch pracovných pomôcok je ideálna pre zábavu a objavovanie krás prírody a záhrad. Deťom pomôžete rozvíjať ich jemnú motoriku, fantáziu a zvedavosť. Pomáhate v nich formovať vzťah k prírode, práci a v neposlednom rade im dávate možnosť stať sa malými objaviteľmi a experimentátormi. Krásny záhradný set v príjemnej pastelovej mint zelenej a žltej farbe je bezpečnou a kvalitnou hračkou pre dieťa od 3 rokov. Malí vynaliezaví pomocníci sa so záhradným náradím uplatnia aj v interiéri vášho domova, napríklad pri polievaní izbových rastlín, či ich presádzaní. Exteriérové alebo interiérové využitie hračiek je zaručené a preto sada Janod pre malých šikovných záhradníkov je výborným darčekom pre vaše deti.

Švihadlo Zajac od 3 rokov

Cvičte zábavným spôsobom. Prečo je skákanie cez švihadlo také super? Okrem toho, že je to veľká zábava, si deti posilnia vrchnú i spodnú časť tela a trénujú tak koordináciu svojho tela.
Švihadlo s drevenými rukoväťami v tvare roztomilého zajačika francúzskej značky JANOD je vynikajúcou hračkou pre aktívne, staršie i mladšie deti. Švihadlo je nastaviteľné a to vďaka tomu, že rukoväte sa dajú odskrutkovať, dĺžku lana je možné nastaviť a prispôsobiť výške dieťaťa, dĺžka lana je až 2 metre. Rukoväte sú v krásnych pastelových farbách, zakončené guľatou drevenou hlavou milého zajačika s ružovými plstenými uškami.
Skákanie cez švihadlo je skvelý spôsob, ako tráviť čas vonku a zároveň je to ideálny darček, ktorý rozvíja fyzickú zdatnosť detí. Hra vonku má priaznivý vplyv na zdravie a celkovú imunitu.

Vrtuľa na záhradu KOLEKCIA 3ks od 3 rokov

Krásne farebné veterné vrtuľky KOLEKCIA 3ks, ktoré vyzerajú naozaj nádherne, keď sa točia vo vetre zapichnuté na záhrade alebo na balkóne v kvetináči. Zábavná hračka ktorá skrášli každý kvetinový záhon. Nechajte vaše deti bežať s vrtuľkou v záhrade, či vonku v prírode a uvidíte ako sa krásne točí,  keď sa do nej oprie vietor. Zábavná hračka pre všetkých malých záhradníkov a milovníkov pobytu na čerstvom vzduchu. Kolekcia vrtuliek je z troch rôznych farieb a motívov: oranžový vtáčik, zelená žabka a žltý ježko.

Kovový fúrik od 3 rokov

Krásny kovový fúrik v žiarivej oranžovej farbe vhodný na záhradu poteší každého malého záhradníka. Konštrukcia fúrika je pevná, oranžová vanička je z odolného kovu a drevené rúčky dodávajú tejto hračke ten správny šmrnc! Šup s ním do záhrady a pomôcť s jarným upratovaním, pri kosení trávy, stavbárskych prácach alebo aj na jeseň pri zbere jabĺčok, či hrabaní a odvážaní suchého lístia. Hor sa do práce malí veľkí pomocníci! Ku fúriku patrí aj záhradné náradie, v balení s fúrikom nájdete žlté hrabličky a sivomodrý rýľ s drevenými rúčkami.

Veľká záhradná KOLEKCIA 6 ks od 3 rokov

Veľká záhradná sada je vhodná pre malých pomocníkov na záhradu a poteší každého malého záhradníka. Záhradné náradie má krásne sýte pastelové farby s roztomilým obrázkom ježka.
Kolekcia záhradného náradia obsahuje kovové vedierko, kovovú krhličku, textilné rukavice a drevené hrable, metlu a rýľ. Šup s náradím do záhrady a pomôcť s jarným upratovaním, pri kosení trávy, stavbárskych prácach alebo aj na jeseň pri zbere jabĺčok, či hrabaní a odvážaní suchého lístia. Hor sa do práce malí veľkí pomocníci!

X