Janod hračky

#03 Janod hračky pre deti – tipy na marec

Drevené hračky francúzskej značky Janod sa stále tešia veľkej obľube v celom svete a inak tomu nie je ani u nás. Janod tento rok oslavuje 50. výročie od svojho vzniku. Preto sme sa rozhodli pripraviť pre Vás na každý mesiac v roku výber tých najobľúbenejších a najpredávanejších hračiek Janod a zároveň Vám tak priblížiť tie produkty, ktoré ste ešte nemali možnosť spoznať osobne.

Dotykové puzzle pre deti od 2 rokov

Detské puzzle Janod Tactiles  sú náučné puzzle vhodné už pre tie najmenšie deti od 2 do 4 rokov. Puzzle majú 20 veľkých dielikov a rôzne motívy: Farma, Život na ľade, ZOO, Lesné zvieratká a Domáce zvieratká.
Niektoré dieliky puzzle majú senzorický povrch – rôzne typy textúr, ktoré tvoria zaujímavý prvok a rozvíjajú senzorické vnímanie detí už od skorého veku. Puzzle rozvíjajú logické myslenie, pozornosť, pamäť, predstavivosť, rozlišovanie farieb, tvarov a veľkostí. Puzzle učia deti vnímať vzťah medzi časťami a celkom, pomáhajú pri rozvoji motoriky rúk a koordinácii ruka-oko.

Dotykové puzzle Janod

Puzzle s prekvapením pre deti od 2 rokov

Detské puzzle Janod Surprise sú náučné puzzle vhodné už pre tie najmenšie deti od 2 do 4 rokov. Puzzle majú 20 dielikov a motívy Džungľa a Antarktída.
Tieto puzzle ukrývajú milé prekvapenie pre deti, 3 otváracie okienka, ktoré deťom odhalia vždy niečo nové a po stranách poskladaného obrázku puzzle nájdete ďalších 5 vysúvacích okienok. Puzzle rozvíjajú logické myslenie, pozornosť a pamäť detí. Pomocou puzzle sa učia rozpoznávať farby, tvary, objekty, rozvíja sa motorika rúk, deti sa učia vnímať vzťah medzi časťami a celkom, pomáhajú pri rozvoji motoriky rúk a koordinácii ruka-oko.

Puzzle s prekvapením Janod

Drevená didaktická kocka s motorickým labyrintom MultiActivity od 1 roka

Pestrofarebná drevená multifunkčná kocka MultiActivity Janod so slučkovacím labyrintom a ďalších 8 vzdelávacích aktivít k tomu. Keď otočíte kolieskom mlyna môžete pozorovať ako sa presýpajú vajíčka rôznych veľkostí a aký zvuk vydávajú. Otáčajte ozubenými kolieskami, obráťte brušká húsenice a zmeníte tak jej farbu, alebo pozorujte svoju tvár v zrkadle. Vkladajte do jazierka rybky, zvieratká a kvietky (5 ks tvarov). Pomenujte vybrané druhy ovocia a hmyzu a posúvajte jednotlivými drevenými dielikmi po konárch stromu. Vrchná časť kocky je slučkovací labyrint, ktorý sa dá vybrať a po dohraní vložiť naspäť do vnútra. Túto časť je možné tiež položiť na zem a stimulovať už 6 mesačné bábätko k plazeniu sa na brušku, neskôr lozeniu po 4 až po samotné sedenie a hranie sa aj s inými prvkami na didaktickej kocke.

Drevený hrací stolík s aktivitami na jemnú motoriku Baby Forest pre deti od 1 roka

Drevený pestrofarebný hrací stolík s aktivitami Baby Forest Janod obsahuje rôzne aktivity s lesnými zvieratkami, ktoré sú vytvorené z kociek.
Kocky sa po uložení do stĺpikov zmenia na veselé zvieratká z lesa – nastokávanie. Drevený hrací stolík obsahuje aj ozubené kolieska, s ktorými sa dá točiť, slučkovací labyrint s guľôčkami – jemná motorika a kocky rôznych tvarov, ktoré treba vložiť do správnych otvorov – spoznávanie tvarov a rôznych veľkostí.
Drevený hrací stolík poskytuje deťom široké spektrum zaujímavých hier, ktoré ich nielen zabavia, ale aj niečo naučia. Hra s labyrintom, skladanie zvieratiek, otáčanie ozubenými kolieskami či detská vkladačka – to všetko pomáha najmenším deťom s rozvojom logického myslenia.

Novinky roku 2020

Ako každý rok, aj v roku 2020 si pre vás značka Janod pripravila mnoho úžasných noviniek, ktoré postupne prichádzajú na náš trh. Ktorými sa môžete potešiť už v marci?

Magnetická tabuľka Učím sa farby s predlohami a tabuľkou na písanie pre deti od 3 rokov

Drevená magnetická hračka Učím sa farby s magnetkami a tabuľkou na kreslenie a písanie kriedami. Drevená magnetická skladačka a vkladačka, vďaka ktorej sa Vaše dieťa naučí farby a to doplnením kresby pomocou viacfarebných magnetických čipov!
Magnetické dieliky sú vhodné pre malé detské ručičky a tabuľka na kreslenie kriedou je vynikajúcim pomocníkom na prebudenie detskej kreativity a fantázie. Balenie obsahuje 10 obojstranných kariet, 42 magnetických čipov a škatuľku kriedy.

Prevliekanie pre deti Zvieratká Janod pre deti od 4 rokov

Hra plná zručnosti a kreativity! Prevliekajte šnúrky cez správnu dierku a vytvorte krásny obrázok zvieratka. Hra podporuje rozvoj koncentrácie a jemnej motoriky a je vhodná pre deti od 4 rokov.
Hra obsahuje 6 kartónových obrázkov zvieratiek: sova, veverička, motýľ, ryba, korytnačka, slimák a 2 farebné šnúrky na prevliekanie.

Puzzle pre deti Dobrodružstvo v džungli 100 ks pre deti od 6 rokov

Nádherné puzzle s motívom Dobrodružstvo v džungli. Tieto kartónové puzzle so 100 ks dielikmi určite očaria a zabavia nejedno malé dieťa. Puzzle sú balené v originálnom a praktickom kufríku so zatváraním, takže sú vždy upratané a zároveň sú pekným doplnkom do detských izbičiek. Súčasťou balenia je aj plagát, ktorý sa môže použiť ako šablóna.
Puzzle rozvíja logické myslenie, pozornosť, pamäť, predstavivosť, jemnú motoriku, a zároveň sa deti naučia vnímať vzťah medzi časťami a celkom.

Hračky do vody

Hračky do vody sú obľúbenými produktami u detí aj rodičov. Takmer všetky deti milujú kúpanie sa a čľapkanie vo vani a výrobcovia značky Janod sa rozhodli tento rok im túto obľúbenú činnosť ešte viac spríjemniť inovatívnymi a zároveň náučnými hračkami.

Mäkké obrázkové pexeso do vane pre deti od 2 rokov

Mäkké plastové pexeso 24 ks vhodné na hru na suchu aj vo vode pre deti od 2 rokov. Balenie obsahuje 24 herných žetónov pre klasickú hru pexeso pre deti alebo mnoho iných hier podľa vlastnej fantázie. Pexesové žetóny perfektne držia na kachličkách a tiež plávajú na vode.Prinesú mnoho zábavy pri kúpaní aj na súši.

Mäkké puzzle Mapa sveta pre deti od 3 rokov

Mäkké plastové puzzle Mapa sveta vhodné na hru na suchu aj vo vode pre deti od 3 rokov. Balenie obsahuje 28 dielikov puzzle. Jednotlivé dieliky perfektne držia na kachličkách alebo na vani a tiež plávajú na vode. Prinesú mnoho zábavy a nové vedomosti pri kúpaní.

Plastové vedierka na prelievanie vody pre deti od 10 mesiacov

Farebné plastové vedierka do vody s motívom zvieratiek. Päť farebných plastových vedierok s rôznymi aktivitami pre dlhotrvajúcu zábavu kdekoľvek vo vode – vo vani, v mori, v bazéne, na záhrade. Vedierka sú stohovateľné a  sú očíslované od 1 do 5, čo umožňuje rozpoznávať prvé čísla.

Kreslenie vo vani s farbičkami a špongiou  pre deti od 3 rokov

Staňte sa umelcom vo vašej kúpeľni. Hračka do vane, ktorá poteší všetky deti a podporí ich kreativitu aj pri kúpaní. Balenie obsahuje 6 ks umývateľných pasteliek vhodných na vaňu a kachličky a zotieraciu hubku v tvare hviezdice. Pastelky sa dajú vysúvať a sú netoxické.

Mäkká obrázková knižka pre najmenších Ponorka

Mäkká plastová knižka leporelo  pre najmenších v tvare ponorky s veselými obrázkami podmorského sveta. Knižka je vhodná na hru na suchu aj vo vode pre bábätká a deti od 12 mesiacov. Knižka je umývateľná.

Mäkké obrázkové kocky pre najmenších

Mäkké plastové kocky pre najmenších s veselými motívmi zvieratiek. Kocky sú vhodné na hru na suchu aj vo vode pre bábätká od 10 mesiacov. Balenie obsahuje 4 kocky, z ktorých je možné poskladať 6 motívov – korytnačky, domáce zvieratká na farme, jednorožci, dinosaury, polárne zvieratká, morské zvieratká.

Mäkká obrázková knižka pre najmenších Podmorský svet

Mäkká plastová knižka leporelo  pre najmenších v tvare ponorky s veselými obrázkami podmorského sveta. Knižka je vhodná na hru na suchu aj vo vode pre bábätká a deti od 10 mesiacov. Knižka je umývateľná.

X