Janod hračky

Jarné šantenie pod holým nebom

Jar je už takmer tu a dokazuje to aj prvými teplejšími slnečnými dňami. Toto ročné obdobie praje detským hrám a šanteniu pod holým nebom. Vonku je čoraz teplejšie a dni sa postupne predlžujú. Chystáte sa aj vy na výlet do prírody alebo radšej uprednostňujete zábavu na záhrade? Tak či onak, čas strávený vonku na čerstvom vzduchu je veľmi dôležitý a mali by si ho užívať všetky deti.

Vonkajšie aktivity so sebou prinášajú množstvo zdravotných benefitov. Pobyt v prírode odbúrava stres a posilňuje imunitu detí i dospelých. Pokiaľ chcete, aby sa vaše dieťa dokázalo lepšie koncentrovať na školské učivo, doprajte mu pravidelné prechádzky v prírode. Pestovať kladný vzťah k pohybu je dôležité už od útleho veku.

Chlapec sediaci na strome
Šantenie vonku jednoducho patrí k jari.

Poďte na piknik

Spoločne strávený rodinný piknik pod holým nebom je skvelý spôsob ako sa zabaviť, keď je vonku teplo. Zbaľte si vaše obľúbené pochúťky, ovocie, limonády, deku a môžete vyraziť. Dovoľte deťom, aby vám pri príprave pikniku pomáhali. Na zbalenie vecí môžu použiť aj svoj vlastný detský ruksak alebo rovno celý piknikový kôš.

Mama s deťmi na pikniku
Využite každú spoločnú rodinnú chvíľu naplno.

Aktívne v prírode

Aj vaše deti sa už nemôžu dočkať teplejšieho počasia, aby sa mohli vyblázniť na bicykloch a iných detských dopravných prostriedkoch? Aj tí najmenší drobci sa teraz k nim môžu pridať. K aktívnemu pohybu im pomôžu drevené detské odrážadlá. Pestovať lásku k pohybu je dôležité v každom veku. Zoberte na prechádzku aj tie najmenšie deti, chodítka a vozíky na tlačenie sa postarajú o to, aby si ju užili aj drobné ratolesti.

Drevené detské drážadlo Vespa Mint Janod
S vlastným dopravným prostriedkom je pohyb ešte väčšia zábava.

Slniečko v záhrade

Ak máte záhradu, vyjsť von na čerstvý vzduch je pre vás ešte o čosi jednoduchšie. Využite túto možnosť naplno, načerpajte dôležitý vitamín D a vyšantite sa do sýtosti. Zahrajte si s vašimi deťmi rôzne spoločenské alebo loptové hry. Zvedavé detičky vám môžu chcieť pomôcť s prvými prácami na záhradke.

Nechajte ich spoznávať nové rastlinky a plodiny, umožnia mu to skvelé hračky na záhradu. Ak máte doma štvornohého kamaráta, zoberte ho na prechádzku do parku. Ak nie, na prechádzku môžete vziať aj milé drevené hračky na ťahanie.

Ako najradšej trávite čas so svojimi deťmi vonku vy?

X