Janod hračky

4 dôvody, prečo sú spoločenské a kreatívne hry to najlepšie pre vaše deti

Poznáte to, deti sú maličké a vy pomerne jednoducho udržíte ich pozornosť pri hračkách rozvíjajúcich motoriku a zručnosti. Ale ako zabaviť staršie deti? Prinášame vám dôvody, prečo sú spoločenské a kreatívne hry dôležité pre vývoj vašich detí a tipy na hry, ktoré zabavia aj tých najväčších neposedníkov.

Hoci sú online hry v kurze, ešte stále existuje niekoľko dôvodov, prečo vypnúť počítač, odložiť tablet a vytiahnuť klasické spoločenské hry pre celú rodinu, alebo kreatívne sady na tvorenie. Poďme si pripomenúť výhody klasických hier:

Hranie spoločenských hier má pozitívny vplyv na vývoj detí
Počítačové hry, akokoľvek strategické, nikdy nenahradia výhody interaktívnych spoločenských hier, ktoré spolu hrá celá rodina.

Rozvíjajú logické myslenie a jemnú motoriku vašich najmenších

Jednoduché hry, zamerané najmä na jemnú motoriku, rýchlosť a rozoznávanie tvarov a farieb, zvládajú už deti od 2 rokov. Určite vás prekvapí pamäť vašich drobcov a možno zistíte, že je ešte lepšia než tá vaša.Skúste si s nimi zahrať domino alebo pexeso. Pri trojročných deťoch môžete skúsiť zaradiť do hry aj jednoduché pravidlá. Uvidíte, ako rýchlo si ich vaše deti osvoja.

Vkladacie puzzle Čísla janod
Vkladacie puzzle je skvelou pomôckou na výučbu počítania a rozvoja jemnej motoriky najmenších detí.

Trénujú pozornosť a trpezlivosť už od 4 rokov

Naša pozornosť sa pôsobením elektroniky, technológií a návalu veľkého množstva informácií stáva čoraz roztrúsenejšou. Deti majú stále väčší problém sústrediť sa, a to nielen pri učení, ale pri akejkoľvek inej aktivite. Vďaka atraktívnej a zaujímavej spoločenskej hre trénujú svoju trpezlivosť a ak chcú vyhrať, sú nútené dlhodobo udržiavať pozornosť. Keďže deti vo veku 4 rokov už rozumejú potrebe dodržiavať pravidlá hry, zahrajte si s nimi logické a slovné hry. Vhodné sú tiež hry na rozpoznávanie čísel a písmen.

Odporúčame našu novinku – drevenú stavebnicu Indiánsky totem Janod, ktorá je určená k stimulácii pozorovacích schopností a rozvoju zručností vášho dieťaťa. Karty jednoducho umiestnite na drevenú základňu a rekonštruujte model tak, aby ste kusy zložili  správnym smerom a v správnom poradí.

Pre staršie deti napĺňajú potreby stratégie, pravidiel a spolupráce

Najväčšou výzvou starších detí je pri spoločenských hrách schopnosť prijímať prehru, rešpektovať zložité pravidlá a vybudovať si vlastnú stratégiu. Deti od 5 rokov už väčšinou ovládajú písmenká a čísla. Určite ich povzbudíte, ak im prenecháte úlohu vysvetľovača pravidiel, alebo napríklad bankára. Možno sa vám niekedy zdá, že zaujať predškoláka je náročné, s našim výberom to však určite zvládnete. Skúste napríklad zábavnú hru pre celú rodinu Akrobat Janod.

Spoločenská hra Akrobat
Rodinná spoločenská hra Akrobat je vhodná pre deti už od 5 rokov a zaručene zabaví aj vyššie vekové skupiny.

Kreativita buduje sebavedomie a rozvíja predstavivosť v každom veku

Abstraktné myslenie, schopnosť predstaviť si tvary, farby, čísla alebo slová, je neoceniteľnou znalosťou, ktorá neskôr povedie k úspechu v akomkoľvek odvetví. Vďaka kreatívnym hrám si deti budujú aj svoje sebavedomie. Zároveň v prípade, že dieťa zvládne aktivitu, ktorú doposiaľ neovládalo, zažije pocit úspechu a hrdosti, ktoré sú pre rovnovážny vývoj osobnosti dôležité. Vďaka kreatívnym hračkám sa vašim drobcom otvorí svet fantázie. Pozrite si našu novinku – Kreatívnu sadu na tvorenie Zvieratká s penovými nálepkami Janod.

Objavte svet fantázie vďaka kreatívnym sadám Janod
Vďaka kreatívnym hračkám sa vašim drobcom otvorí svet fantázie.

V neposlednom rade, spoločenské a kreatívne hry sú prínosom aj pre samotných rodičov. Okrem toho, že trávite plnohodnotný čas v rodinnom kruhu a zabávate sa, máte možnosť dozvedieť  sa o svojich potomkoch aj niečo nové. Tak, ktorú hru si zadovážite domov najbližšie? Pozrite si aj naše nové hry pre deti.

X