Janod hračky

Recenzia Magnetická tabuľka Učím sa farby

Nie je nič lepšie, než dostávať tovar s novinkami, najmä keď prichádzajú od Janod. Znamená to, že vo vnútri sa skrýva kvalitná hračka alebo hra. Tentokrát k nám dorazil balíček s novinkou Magnetická tabuľa Učím sa farby.
Sme veľkými fanúšikmi produktov Janod. Každý ich výrobok je krásne, detailne vyrobený, dlhotrvajúci a veľmi milovaný. Takže vedeli sme, že kvalita bude vynikajúca. Ale bude to hračka, ktorá aj zabaví, alebo po piatich minútach už bude v rohu?

Prvé dojmy

Magnetickú tabuľu Janod sme mohli rozmerovo uložiť do knižnice dieťaťa, puzdro je odolné a na prvý pohľad by bola skvelým spoločníkom na cestách.

Otvorili sme ju

Táto hračka sa nám hneď zapáčila len čo sme sa na ňu pozreli. Po otvorení sme hneď vedeli, že to nebude päťminútový zázrak. To naozaj nie je. Pekná, robustná a detailne prepracovaná drevená tabuľa Vás privíta pri otovorení. Hračka obsahuje 10 obojstranných predlôh, 42 magnetických krúžkov a kriedy v škatuli. Krúžky alebo čipsy sú farebné a vhodné pre malé detské ručičky (priemer 3,5 cm).

Hlavnou úlohou dieťaťa je dotvoriť si obrázok s týmito krúžkami, napr. vyfarbiť prasiatko, veveričku alebo traktor. Táto úloha je pre najmenších a je ich dokopy 10, t.j. 10 prekrásnych farebných obrázkov.
Pre šikovnejších slúži ďalších 5 príloh, kde už treba trošku logicky myslieť, napr. trénovať si počítanie, pokračovať farby podľa schémy.

Ak všetko už zvládne, môžete si zahrať spoločne aj starú dobrú klasiku, tic tac toe – piškôrky.
Samozrejme ak sa dieťaťu nechce robiť úlohy, môže na tabuľu skladať magnetky podľa vlastnej fantázie, alebo jednoducho len na ňu kresliť kriedou.

Záver

Hračka je určená pre deti vo veku od 2 do 5 rokov. Puzdro je dostatočne pevné na cestu v aute alebo v lietadle. Na konci hry všetky prvky sa zabalia do krabice a nevysypú sa.
Hračka je vynikajúci pomocník na rozvoj detskej kreativity a fantázie.
Úplne na záver by sme tejto hračke vyčítali len iba jednu vec a to, že nám chýbala nejaká špongia alebo handrička na zotretie kriedy z tabule.

Hodnotenie

Určite odporúčame hračku pre túto vekovú kategóriu.
Veľký palec hore – 5/5.

Za recenziu ďakujeme obchodíku Little Rabbit zo Šamorína.

X