Janod hračky

Dôvody prečo povedať odrážadlu áno

Príjemnejšie teploty vonku lákajú na čerstvý vzduch všetkých, malých či veľkých. Cesty plnia cyklisti, chodníky a promenády zasa mamičky so svojimi štvorkolesovými „prostriedkami”. Chce sa však do tejto jarnej premávky zapojiť už aj vaše chodiace dieťa? Prirodzene, že túži skúšať a objavovať svet. Podporte ho v tom a presvedčte sa sami, že odrážadlo nie je vábidlo trhu, ale skutočná pomôcka vo vývoji vášho dieťaťa.

S odrážadlom za dobrodružstvom a novými priateľstvami

Robia vám radosť fotografie a videá prvých krokov vášho máleho odvážlivca? Živosť a odhodlanie, s akým vstúpil na pevnú pôdu, si pamätáte priveľmi dobre. Nostalgia za obdobím pokojného prevaľovania sa na deke, či prvé lezenie je na mieste. Avšak schopnosť stáť na vlastných nohách a robiť prvé odvážne a neskôr isté kroky, robí z vášho dieťaťa partnera pre nové spoločné dobrodružstvá.

Odrážadlo je jedným z prvých pomocníkov aktívneho pohybu malých dobrodruhov. Zoberte dieťa do prírody alebo na prechádzku do vášho okolia a ukážte, že odrážadlo je jeho priateľ. Ešte predtým ako sa deti začnú socializovať v škôlke ich prvé kamarátstva nájdu na ihrisku či počas slnečných dní v prírode.

Tréning a posilnenie imunity

Súčasný trh je bohatý na rôzne pomôcky, ktorými dieťaťu uľahčujete a zjednodušujete život. Je to však stále pre jeho vývoj to najlepšie? V prípade jednostopových odrážadiel sa deformácií nemusíte obávať. Odrážadlá pripomínajú malé cyklokolá s dvomi kolesami a nájdete ich bez pedálov. Odporúčaná veková kategória sú deti od 2 rokov, pre ktoré sa stáva nielen dobrým priateľom.

Je to väčšinou prvý dopravný prostriedok, s ktorým majú skúsenosť. Mladším deťom trh ponúka tzv. odstrkovadlá, ktoré sú vhodné pri úplne prvom samostatnom chodení. Väčšinou ich nájdete v tvare motorky s opierkou, či úložným boxom a vaším detičkám pomáhajú zdokonaliť rovnováhu. Vďaka jazde na čerstvom vzduchu si deti posilňujú imunitu a tiež silu v dolných končatinách a celého tela.

Detské odrážadlo Janod Vespa vo farbe Mint.

Ja sám/a, alebo cesta k samostatnosti

Funkčnosť a užitočnosť detských odrážadiel dokazujú viaceré testovania. Na základe nich vieme povedať, že tieto prvé dopravné prostriedky sa vo svete malých odvážnych cestovateľov ukazujú ako užitočné nástroje pri vývoji a formovaní pohybových návykov, odbúravajú neistotu a strach z neskorších bicyklov. Sú nástrojom úspechu vašich detí a prostriedkom na ceste k samostatnosti.

Príprava na prvý ozajstný bicykel

V našej ponuke nájdete odrážadlá, ktoré majú v prednej časti imitáciu svetiel a otáčkometra. V deťoch sa tak umocňuje pocit jazdy ako na reálnom dopravnom prostriedku. Preto je malé cyklokolo považované za predprípravu prvých jázd na bicykli.

Dieťa získava rovnováhu a učí sa koordinovať pohyby s prostriedkom a to všetko sa deje jednoduchým a veľmi nenásilným spôsobom. Dokáže si všímať okolie, reagovať na podnety a pritom všetkom sa ešte aj zabávať. Drevené odrážadlá Janod sú v príjemných pastelových farbách, čo určite pôsobí radosť a príjemný pocit pri jazde. Pridáte sa do klubu nadšencov odrážadiel aj vy?

Detské održadlo Vespa ružové
Jazda ako na ozajstnom prostriedku je zážitkom aj vďaka imitácii otáčkometra a svetla

Výhody odrážadiel

  • rozvíjajú motoriku a stabilitu,
  • pomáhajú pri koordinácii pohybov, rovnováhy,
  • učia zatáčať a manipulovať s prostriedkom,
  • učia deti odhadovať vzdialenosť,
  • široký posed odrážadiel pozitívne ovplyvňuje zdravý vývoj bedrových kĺbov,
  • posilňujú dolné končatiny a dieťa naberá silu do nôh,
  • budujú pozitívny vzťah k aktivitám vonku,
  • majú pozitívny dopad na zdravie, pobytom na čerstvom vzduchu a pohybom sa zlepšuje imunita,
  • kladný dopad na psychický vývoj – dieťa zažíva pocit úspechu a stáva sa samostatnejším.
X